„Jaunimo ritmu“ – Telšių rajono jaunimui.

Šiais metais mobilieji jaunimo darbuotojai įgyvendino Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą „Jaunimo ritmu“. Šis projektas buvo skirtas jaunuoliams, gyvenantiems Telšių rajono kaimiškose vietovėse ir buvo vykdomas mobiliojo darbo vietovėse: Tryškiuose, Kaunatavoje, Eigirdžiuose, Rainiuose, Viešvėnuose, Janapolėje, Baltininkuose, Pavandenėje ir Luokėje. Projekto metu buvo įvykdyta 40 aktyvių veiklų jauniems žmonėms, jose sudalyvavo apie 350 jaunų žmonių.

Dirbdami kasdieninį darbą su jaunais žmonėmis, žinome jaunuolių poreikius, kokios veiklos juos domina, kartu diskutuojame, kokių veiklų jiems trūksta. Tad projekto veiklas planavome taip, kad jos būtų įdomios jaunam žmogui, įtrauktų ir sužadintų norą dalyvauti. Mums buvo labai svarbu, kad jaunuoliai įsitrauktų į patį procesą, įgautų patirties ir kažko pasimokytų iš to. Maisto gaminimo vakarai „Atrask pasaulį“, žygiai po vietos apylinkes, kultūriniai vakarais su EVS tarptautiniais savanoriais, tai tokios veiklos, kuriose jaunuoliai mokosi iš savo asmeninės patirties. Patirtinis metodas yra efektyvus, patrauklus jauniems žmonėms ir lengvai įtraukiantis į mokymosi procesą. Taikant patirtinius metodus, stipriname jaunų žmonių gebėjimą gilintis ir apmąstyti savo patirtį, kelti kritinius klausimus, formuluoti išvadas ir atitinkamai koreguotis savo elgesį. Patyriminių metodų pagalba jaunuoliai labiau pažįsta vieni kitus, kuria geresnius tarpusavio santykius, taip kuriasi geresnė atmosfera pačioje bendruomenėje.

Atšalus orams daugiau veiklų vyko patalpose – žaidimų vakaras Varniuose, protmūšis, stalo futbolo turnyrai, liaudies šokių vakaras „Naktišokiai“. Veiklų įvairove siekėme parodyti jaunuoliams, kaip galima ir kitaip leisti laiką, susipažinti su kitais jaunais žmonėmis, užmegzti naujus ryšius. Iš jaunuolių reakcijų, atsiliepimų manome, kad savo tikslą pasiekėme. Labai džiaugiamės Tryškių miestelyje suorganizuotu liaudiškų šokių vakaru „Naktišokiai“. Buvome maloniai nustebinti, kad liaudies šokiais labai susidomėjo jaunuoliai, jų susirinkusių buvo labai daug. Vakaras buvo labai pasisekęs, jaunuoliai buvo aktyvūs, norėjo mokytis šokių žingsnelių, šoko, dalyvavo liaudiškuose žaidimuose. Nebuvo tokių, kad reikėtų raginti ir kviesti. Vakarą vedę ir šokių žingsnelių mokę tautinių šokių grupė „Virvytė“ žinojo, ko gali norėti jaunimas, buvo paruošę tokių liaudiškų šokių ir žaidimų, kurie būtų patrauklūs ir įtrauktų kuo daugiau žmonių. Jaunuoliai išrinko smagiausią vakaro šokius „Žydų šokis“ ir „Blezdingėlė“, kuriuos kartojo daug kartų. Jaunuoliai turėjo galimybę prisiliesti prie mūsų liaudies šokių ir žaidimų, ugdėsi patriotiškumas mūsų šaliai, pagarba mūsų šalies autentikai. Būdami kartu kūrėsi geresnis tarpusavio santykis, kas skatina geresnį mikroklimatą, mažėja atstumas vieniems tarp kitų.

Labai džiaugiamės, kad pritrauktos lėšos leidžia organizuoti tokias veiklas būtent kaimiškų vietovių jaunimui, kurie gyvena nutolę nuo miesto, dėl savo gyvenamosios vietos turi mažiau galimybių įsitraukti į mieste vykstančius renginius.


This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now