Iš serijos "Mūsų džiaugsmai"... Projektas “Aktyvumo link”. Pabaiga.

December 18, 2015

 

Nuo šių metų rugsėjo mėn. prasidėjęs projektas “Aktyvumo link”, kurį finansavo Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, jau eina į pabaigą. Tai projektas skirtas visai Kaunatavos bendruomenei, tačiau didesnis akcentas buvo skiriamas Kaunatavos jaunimui. Pagrindiniai projekto vykdytojai buvome mes, VŠĮ Telšių jaunimo centro mobilūs jaunimo darbuotojai.  Šio projekto metu mums buvo svarbūs jauni žmonės, gyvenantys kaime. Siekėme juos įtraukti į įvairias veiklas, visiems kartu susikurti patrauklią jaunimo erdvę,  parodant, kad šiandieninis kaimas gali būti ir yra patrauklus jauniems žmonėms. Mums tai pirmas toks projektas, kuris  savo apimtimi, įgyvendintais tikslais ir rezultatais verčia džiaugtis ne tik mus, bet ir visus prisidėjusius prie šio projekto igyvendinimo. O pasidžiaugti tikrai yra dėl ko. Viskas prasidėjo rugsėjo 18-19 dienomis, kai Kaunatavos kaimo bendruomenės nariai ir jaunimas buvo pakviestas dalyvauti patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose. Ten jiems buvo suteikta galimybė išbandyti aukščio užduotis, patiems gamintis maistą, įveikinėjant užduotis daug laiko praleisti  miške.

Labai džiaugiamės, kad prie projekto prisidė

 

jo ir Kaunatavos seniūnija. Suprasdami jauną žmogų ir jausdami norą jiems padėti, skyrė patalpas jaunimo erdvei įsirengti.  Padedant kūrybinių dirbtuvių vadovui jaunimas pats planavo, kūrė, siūlė idėjas, kaip turi atrodyti jų buvimo vieta.  Šio projekto dėka pavyko suorganizuoti kūrybines dirbtuves, kurių metu gimė šilta ir jauki, jaunimui patraukli erdvė. Savomis rankomis prisidėję prie savos erdvės kūrimo jaunimas daug labiau tai vertina, saugo ir  rūpinasi.

Žinodami jaunų žmonių norą gaminti, projekto metu vyko dvi maisto gaminimo popietės, kurių metu jaunuoliai gamino įvairias užtepėles, kalėdinius sausainius.  Buvo išbandyti nauji receptai, išragauti nauji skoniai.  

Siekiant, kad jaunimas geriau pažintų vienas kitą lapkričio 7 dieną naujoje jaunimo erdvėje vyko žaidimų naktis, į kurią buvo kviečiami Tryškių ir Kaunatavos apylinkių jaunuoliai. Projekto dėka buvo nupirktas stalo futbolas ir stalo žaidimai, kurie neleido užmigti visą naktį. Tai patrauklios priemonės jaunimo laisvalaikio užimtumui, kurie traukte traukia jaunuolius.  Žaidimų naktis suteikė galimybę sustoti ir pabūti kartu, pasidžiaugti vieni su kitais, užmegzti tvirtesnius tarpusavio santykius.

Gruodžio 17 dieną  surengėme stalo futbolo turnyrą, kuris išpildė visus lūkesčius su kaupu. Norinčių susirungti buvo tiek daug, kad vos spėjome išsiaiškinti, kas yra tas pats pačiausias žaidėjas. Projektas suteikė galimybę nugalėtojus apdovanoti “sveikuoliškomis” dovanomis – pilnais maišeliais įvairių vaisių.

Labai džiaugiamės, kad projektas stipriai apjungė visus. Užmezgėme stipresnius santykius su seniūnu, Kaunatavos bendruomene, mokyklos bendruomene, užsimezgė bendradarbiavimas su Telšių policija, Kaunatavos policijos rėmėju. Tuo pačiu tai puikus pavyzdys kitoms bendruomenėms – apjungiant savo jėgas, efektyviai bendradarbiaujant galima pasiekti ir išgirsti jauną žmogų!   Įsiklausant į jo poreikius, parodant jam, kad jis yra visavertis bendruomenės narys, duodam jam impulsą jaustis reikalingam.

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now