Kaunatavos jaunimas patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose

September 18, 2015

 

Rugsėjo 18-19 dienomis startavo projektas Kaunatavos jaunimui ir bendruomenei "Aktyvumo link", kurį finansavo Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.  Ankstų penktadienio rytą didelis būrys, net 23 jaunuoliai, susirinko patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose. Džiugu buvo, kad į jaunimo būrį įsijungė ir savo jėgas panoro išbandyti ir keli bendruomenės nariai.  Pirma diena buvo skirta savęs pažinimui, išbandymui, todėl visus kvietėme išbandyti aukščio užduotis. Kol viena grupė bandė save aukščio užduotyse, kita grupė turėjo  užduotį  Džiuginėnų kaime uždirbti obuolių ir grįžus iškepti obuolių pyragą. Po pietų jaunuolių grupės apsikeitė vaidmenimis, tik šį kartą į maisto gamybos procesą jaunuolius  pakvietė Jemo, Telšių jaunimo centro  savanoris iš Gruzijos. Jis mokė jaunuolius gaminti tradicinį gruzinų patiekalą – „khinkali“. Jaunuoliams tai buvo ne tik puiki proga išmokti kažką naujo, bet ir galimybė bendrauti anglų kalba, artimiau pažvelgti į kitą kultūrą, jos papročius.

Kita diena buvo skirta užsiėmimams miške. Visą dieną jaunuoliai praleido joje žaisdami orientavimosi žaidimą, ant laužo kepdami dešreles. Šis laikas daugiau buvo skirtas komandiniam darbui, vienas kito pažinimui, grupės sutelktumui.

Ir, kaip buvo smagu refleksijų metu girdėti jaunuolių pasisakymus, jog jie būdami čia iš naujo atrado vienas kitą!  Būdami kasdien kartu mokykloje jie nepažino vienas kito taip gerai, kaip būdami čia, 24 valandas per parą. Buvimas kartu, bendros veiklos sustiprino juos, užsimezgė geresni tarpusavio santykiai. Buvo įdomu klausytis, kokius jausmus, išgyvenimus, emocijas kėlė  aukščio užduotys. Tai buvo  puiki patirtis susitikti su savimi, pamatyti kaip jaučiamasi visai kitoje, nekasdieniškoje veikloje.

Matome, kad šie užsiėmimai  pateisino mūsų lūkesčius su kaupu.  Tikslas buvo pasiektas. Kiekvienas jaunuolis išsivežė naują savo patirtį, jausmus ir supratimus apie save!

 

 

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now