Dar viena jaunimo erdvė kaimiškoje vietovėje

December 28, 2016

VŠĮ Telšių jaunimo centro mobilūs jaunimo darbuotojai kartu su Baltininkų jaunimu įgyvendino projektą,   „Veikim!“, kurį finansavo Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Tai jau antras tokio pobūdžio projektas (pirmas 2015 metais  įgyvendintas  su Kaunatavos jaunimu), skirtas jaunimo iniciatyvoms, ypatingą dėmesį skiriant jaunimui kaime ir mažuose miesteliuose, jo problemoms spręsti, aktyvumui didinti.

Mobilūs jaunimo darbuotojai, dirbdami kasdieninį savo darbą su jaunimu Telšių rajono kaimiškose vietovėse, ieško galimybių jaunimo erdvės įsikūrimui, kur patys galėtų tvarkytis,  pasijaustų savo erdvės šeimininkais. Be vietos bendruomenės pagalbos tai būtų sunkiai pasiekiama, todėl labai svarbus jų palaikymas, bendras supratimas, kad jauni žmonės taip pat yra bendruomenės dalis.

Aktyviai bendradarbiaudami su Baltininkų kaimo bendruomenės pirmininke Lina Niauriene, 2016 metų birželio mėnesį jaunimo darbuotojai ėmė įgyvendinti projektą „Veikim!“, kuriuo siekė įsirengti patrauklią jaunimo erdvę  parodant, kad šiandieninis kaimas gali būti ir yra patrauklus jauniems žmonėms. Birželio 10-11 dienomis Baltininkų kaimo ir jos apylinkių jaunimas buvo pakviestas dalyvauti patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose, kur buvo taikyta patirtinio ugdymo, aukščio elementai, (aukščio užduotys, žygis, įvairios patirtinės užduotys) siekiant sutelkti grupę, gerinti atmosferą, pasitikėjimą kitais, siekiant skatinti jų motyvaciją, savivertės kėlimą, savęs pažinimą. Būdami kartu jaunuoliai geriau pažino vienas kitą, kūrė geresnius tarpusavio santykius, kas labai padėjo dirbant komandoje kūrybinių dirbtuvių metu.  

Jauni žmonės įsitraukia į lengvas, išskirtinių gebėjimų nereikalaujančias veiklas. Maisto gaminimas – vienas iš jų. Todėl siekta jaunimą įtraukti ir į maisto gamybos procesą. Vyko dvi temines maisto gaminimo popietes. Jų metu kartu su jaunimu planuota, kokia tema norima gaminti, kokie produktai reikalingi. Jaunuoliai įsitraukė į patį gaminimo procesą, mokėsi vieni iš kitų, dalijosi patirtimi, ragavo naujus, dar nebandytus skonius.

Lapkričio mėn. prasidėjo didieji darbai -  kūrybiniai vakarai, kurių metu su jaunimu buvo įgyvendintos išgrynintos idėjos erdvės aplinkos kūrimui. Jaunimas pats galėjo nuspręsti, kaip nudažyti sienas, kokias spalvas parinkti, patys įsitraukė į dažymo procesą. Kūrybinių proceso metu buvo pasiūti sėdmaišiai, paruoštas stendas projekto viešinimui. Mobilūs jaunimo darbuotojai dirbdami su jaunais žmonėmis pastebi, kad labai efektyvi jaunimo laisvalaikio pritraukimo priemonė yra stalo futbolas. Todėl, šio projekto dėka, buvo nupirktas stalo futbolas, intensyviai ruošiamasi stalo futbolo turnyrui. Neįpareigojanti, patraukli, jauki aplinka tapo puikiu jaunuolių traukos centru, kur gali leisti savo laisvą laiką. Jaunimas,  prisidėjęs prie erdvės kūrimo jaučiasi šeimininkais, jaučia didesnę atsakomybę, stengiasi saugoti ir prižiūrėti tai, kas pačių rankomis sukurta.

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now