Jaunimo vasaros akademija Žemaitijoje "Kartu mes galim daug!"

September 7, 2016

 

2016 m. rugsėjo 2-4 dienomis atviro Telšių jaunimo centro jaunuoliai  dalyvavo respublikiniame renginyje Jaunimo vasaros akademija Žemaitijoje „Kartu mes galim daug!”. Tai tradicinis renginys, jau vienuoliktus metus iš eilės sukvietęs jaunus žmones iš dvidešimt Lietuvos  savivaldybių.  Kiekvienais metais Jaunimo vasaros akademija vyksta skirtingoje savivaldybėje ir  būtent Žemaitijoje. Šiais metais renginį organizavo Akmenės savivaldybė  Balsių stovyklavietėje. Renginio tikslas - suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai, skatinti bendradarbiavimą tarp regionų aktyvaus pilietiškumo, dalyvavimo demokratiniame gyvenime, užimtumo, tarptautinio bendradarbiavimo srityje.

Džiaugiamės, kad šiais metais čia galėjo sudalyvauti dvylika jaunuolių iš įvairių Telšių rajono kaimiškų vietovių. Renginio išlaidas finansavo JRD (Jaunimo reikalų departamentas) ir Telšių rajono savivaldybė. Mūsų rajoną atstovaujanti jaunuolių komanda  turėjo iš anksto pateiktas užduotis, kurias reikėjo paruošti ir pristatyti. Viena iš jų -  pristatyti save ir savo rajono savivaldybę,   kita -  namų darbų užduotis “20 savanorystės iššūkių” bei parodyti  talentą sudalyvaujant talentų  konkurse. Jaunuoliai puikiai su skirtomis užduotimis susitvarkė ir parodė, kad Telšių savivaldybė  turi  talentingų ir gabių  jaunuolių. Šiame renginyje jauni žmonės diskutavo ir rimtais klausimais. Vyko darbas grupėse, naudojant simuliacinius aktyvius metodus, kuriose buvo gvildenama pilietiškumo, pilietinio aktyvumo, užimtumo, jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo, demokratiškumo temos. Viena diena  buvo skirta pilietiniam aktyvumui. Vyko sprendimų priėmimo simuliacija ir dalyvavimas politikos stebėsenos platformoje “Žinau, ką renku” (Europos namai). Proto mūšis ,,Europa jaunimui. EJST -20“, įvairios sportinės varžybos, karinės estafetės.

Į  šį renginį buvo pakviesti Telšių jaunimo centro EST  (Europos Savanorių Tarnybos) savanoriai Aleksi Ollonen iš Suomijos, ir Avtandil Germanashvili iš Gruzijos. Su jaunuoliais jie diskutavo, kodėl verta tapti EST savanoriu, dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis.

Jaunimo vasaros akademija - tai nuostabi proga dalytis patirtimi, žiniomis, praktika, susipažinti, užmegzti kontaktus, bendradarbiauti ir kartu augti. Tai galimybė tobulėti. Kartu mes galim daug!

 

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now