Projektas "Jaunimo sąlėka 2016"

July 25, 2016

 

Liepos 4-7 ir 18-21 dienomis patirtinio mokymose centre Džiuginėnuose vyko vasaros projektas „Jaunimo sąlėka“, kurį organizuoja atviras Telšių jaunimo centras. Šiemet projektas pritraukė net 39 jaunuolius, kurie buvo iš Telšių ir Telšių rajono (Tryškių, Kaunatavos, Janapolės, Baltininkų, Viešvėnų, Varnių, Luokės, Pavandenės). „Jaunimo sąlėkoje“ gali dalyvauti visi jauni žmonės nuo 14 metų, projektas finansuojamas – Telšių rajono savivaldybės.

Vasaros projektas organizuojamas jau 4 metus iš eilės, tad kai kurie dalyviai jau nebe naujokai, tačiau su nekantrumu laukė ir šių metų projekto. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais projektas susilaukia vis didesnio dėmesio, o šiemet prie jo prisijungė ir Varnių atvira erdvė. Jaunuolių paklausus, ką reikėtų keisti kitais metais, dauguma atsakė – ilginti projekto trukmę bent iki penkių parų.

Stovyklos metu labai daug veiklų vyko miškuose aplink Germanto bei Ilgio ežerus. Tai „Lobio paieška“, „Vėliavos pagrobimas“, orientacinis miške, patiems kuriant nuorodas. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas komandos formavimo užduotims, kurių metu jaunuoliai mokosi bendrauti ir pajausti, kad viskas priklauso nuo visų komandos narių. Trečiąją projekto dieną buvo numatytas žygis aplink Germanto ežerą (apie 15 km), kuriame jaunuoliai patys turėjo nuspręsti, kurį kelią pasirinti, o orientavimuisi turėoj tik žemėlapį (mobiliųjų telefonų su savimi neštis negalėjo). Pirmosios stovyklos metu žygio sąlygos nebuvo labai palankios – lietus ir kelias pelkėmis. Tai ne vienam jaunuoliui buvo didžiulis iššūkis ir privertė patirti daugybę tikrų emocijų, bet kaip vėliau patys teigė, tai buvo įsimintiniausia diena.

„Jaunimo sąlėkoje“ taip pat dalyvavo ir į Telšių jaunimo centrą 12 mėnesių atvykę savanoriauti Aleksi iš Suomijos bei Avto iš Gruzijos. Tarptautiniai savanoriai mezgė kontaktą su jaunuoliaias, taip skatindami juos bendrauti anglų kalba bei užėmė juos.

Jaunuoliai aktyviai ir prasmingai leisdami laisvalaikį pradeda pažinti save. Būdami kartu keturias dienas jaunuoliai labai susibendravo ir atrodo, kad pažintis prasidėjo prieš keletą metų, o ne prieš 3 dienas.  Taip pat mokosi planuoti ir palaikyti bendrą tvarką, laikytis pačių nusistatytų taisyklių, dalintis atsakomybėmis, priimti sprendimus ir suteikti pagalbą vieni kitiems.

 

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now