Finišavo aštuntasis Atviro Telšių jaunimo centro dviračių žygis


Kasmetinio, tradicija tapusio, dviračių žygio „Mynk pedalus - suk linciūgą“ tikslas šiemet buvo – Lietuvos pamarys ir pajūris. Aštuntąjį kartą VšĮ Telšių jaunimo centro (TJC) komanda organizavo 6 dienų patirtinį dviračių žygį, kuriame dalyvavo 17 jaunuolių (14 – 23 metų) iš Telšių miesto ir rajono bei 2 tarptautiniai savanoriai.

Liepos 8-13 dienomis jaunuoliai numynė maždaug 380 kilometrų. Pasiruošimo metu patys buvo nutarę, jog nori aplankyti pamarį ir pajūrį. Kasdien koreguojamas ir keičiamas maršrutas įtraukė Lopaičių piliakalnį, Šilalę, Šilutę, Ventės ragą, Kintus, Klaipėdą, Palangą, Šventąją, Salantus, Platelius. Prieš išvykdami keliautojai žinojo, jog jų laukia nelengvas žygis – pradedant skaudančiais raumenimis, baigiant lietaus negailėjusiu oru. Tačiau juk nėra blogo oro, yra tik netinkamas pasiruošimas. O pasiruošę jaunuoliai buvo viskam – ir kasdienei nakvynės vietos paieškai, ir maisto ant laužo gamybai, ir daiktų pakavimui, ir maudynėms įvairiuose, pakeliui užtiktuose, vandens telkiniuose. Ne paslaptis, kad dalis maršruto driekėsi žvyrkeliais. Kaip juokavo vienas iš dviračių žygio dalyių: “Tik kelias valandas gerai pasikratęs labai prastu, duobėtu žvyrkeliu, supranti, kokia laimė yra važiuoti asfaltu”.

Atviro Telšių jaunimo centro žygiai - nėra pramoginiai. Orientuojamasi į neformalų ugdymą, socialinių kompetencijų auginimą, žmogišką pagalbą ir rūpestį vienas kitu. Pagrindinis Dviračių žygio tikslas – pažinti save ir kitus per gana sunkią patirtį, pasitikrinti, kaip reaguojama į save ir aplinką ekstremaliose situacijose, pvz., kai tikrai šalta, kai kamuoja alkis, kai norisi viską mesti ir kaltinti dviratį, draugus, kelią, situaciją. Smagu stebėti, kaip bėgant dienoms, žmonės susidraugauja, pradeda padėti vieni kitiems, ramiai, konstruktyviai sprendžia iškilusias situacijas, prisiima atsakomybes. Dviračių žygis trunka tik šešias dienas, o pokytis, kurs įvyksta jaunuolių asmenybėse – milžiniškas. Ne visada pokytis išlieka. Tačiau gera žinoti, kad žmonėms buvo suteikta galimybė paaugti, pabandyti būti kitokiu (geresniu, paslaugesniu, mandagesniu, aktyvesniu), nei kasdien.


Be abejo, Dviračių žygio vienas iš tikslų – pažintinis. Daugumoje lankytinų vietų (Ventės ragas, Lopaičių mistinis parkas, Olando kepurė, maži miesteliai ir kaimeliai, Kintų kaitparkas ir t.t.) jaunuoliai pabuvojo pirmą kartą. Kaip ir Šilalės atvirame jaunimo centre. Trumpam užsukę, jaunuoliai šildėsi, išbandė žaidimų stalus, trumpai šnektelėjo su vietiniais lankytojais ir darbuotoju.

Dviračių žygyje prie komandos prisijungė ir du į Atvirą Telšių jaunimo centrą metams laiko dirbti atvykę Europos Savanorių Tarnybos savanoriai iš Kroatijos ir Gruzijos. Jiems šis žygis buvo nemenkas iššūkis, tačiau šalies grožis ir dalyvių draugiškumas kompensavo fizinį nuovargį su kaupu.

Kaip ir visos Atviro Telšių jaunimo centro veiklos, Dviračių žygis dalyviams nieko nekainavo. Stengiamės, kad finansai nebūtų priežastis atsisakyti kur nors dalyvauti. Dviračių žygį finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Šiemetinis „Mynk pedalus - suk linciūgą“ baigėsi, tačiau užtikrintai galime pareikšti – devintasis Dviračių žygis kitais metais BUS! Taisyk dviratį, mankštink raumenis ir minam kartu!


This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now