Iššūkis: 5 dienų dviračių žygis Žemaitijos keliais

August 15, 2012

 Varnių kultūros ir jaunimo centras, vykdydamas programos „Veikime kartu“, projektą finansuojamą Jaunimo reikalų departamento prie SADM,  kvietė jaunimą į 5 dienų dviračių žygį Žemaitijos keliais. Tai pirmas toks žygis Varnių jaunimui, kuris truko taip ilgai.

Gal dėl to, kad tai pirmas žygis, o gal dėl kitų priežasčių, ne visi jaunuolių tėvai norėjo savo atžalas išleisti vykti į tokį ilgą žygį, nors sąlygos buvo palankios: nemokamas maitinimas, dviračio remonto priemonės, stovyklavimo inventorius, automobilis, kuris vežė visų dalyvių daiktus, apsaugos priemonės ir kita. Maršrutas: Varniai – Biržuvėnai – Luokė – Šatrija – Varniai – Lopaičiai – Rietavas – Daugėdai – Plungė – Plateliai – Žvirblaičiai – Telšiai – Varniai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmąją dieną išvyko tik keli dalyviai: jaunimas iš Plungės, Tverų, Telšių, ir aišku, Varnių jaunimas. Daiktus vežė Varnių regioninio parko direkcijos darbuotojo Andriaus Bajorūno vairuojamas automobilis. Beje, regioniniai parkai šiais metais švenčia 20 metų jubiliejų.

Pirmos dienos maršrutas vedė takais iš Varnių, link Jomantų į Biržuvėnus, kur dalyviai apsilankė naujai restauruotame Biržuvėnų muziejuje, dvaro sodyboje. Dvarą prižiūri p. Aldona Simonavičiūtė, kuri mielai mums papasakojo Biržuvėnų dvaro istoriją, aprodė muziejų, o A. Bajorūnas nusivedė prie Gorskių (Biržuvėnų dvaro savininkų) kapo. Čia pat, Biržuvėnuose, dalyviai ir nakvojo palapinėse.

Išsimaudę upėje, pavakarieniavę, žygio dalyviai dar nesiruošė miegoti, o aktyviai leido laiką: kas „paišė šviesą“ fotografuodami, kas žaidė UNO kortų žaidimą, o kas bendravo.

Antrąją dieną žygio dalyviai pajudėjo link Šatrijos kalno. Visai netoli Šatrijos kalno, vienam dalyviui sprogo dviračio kamera, tad teko sustoti.  O saulė tokia kaitri, tačiau laukti ilgai netenka, mat remontas užtrunka neilgai ir žygeiviai jau ant Šatrijos kalno. Šatrija nustebino atsinaujinusi ir vykdomais tvarkymo darbais. Čia jau tapo gražiau ir mieliau, o nuo kalno atsivėrusi Žemaitijos panorama užbūrė. Vėliau dalyviai traukė link Pavandenės, iki čia teko įveikti nemažą kelio galą žvyrkeliu, kas tapo gerų įspūdžiu diena dalyviams. Pavandenėje pailsėję ir pasistiprinę, dalyviai vyko į suplanuotą nakvynės vietą Paršežeryje, tačiau užklupusi smarki liūtis su ledukais pakeitė planus ir dviračių žygio dalyviams teko pasukti į Varnius, o  nakvynei apsistoti Varnių kultūros ir jaunimo centre.

Trečioji diena nustebino, nes dviračių žygio dalyvių pagausėjo dvigubai. Tad vieni su naujomis jėgomis, kiti su nedideliu nuovargiu pajudėjo link Rietavo su tikslu aplankyti Rietavo jaunimo centrą ir išbandyti jų patyriminę trasą. Pakeliui dalyviai aplankė Lopaičių piliakalnį, Tverus ir Tverų tvenkinį, kur visi smagiai išsimaudė ir pailsėjo. Iki Rietavo jaunimo centro žygio dalyvius lydėjo iššūkiai: dviračių remontas, dviračių padangų ir kamerų keitimas. O kad dviračiai gerai veiktų, padėjo dalyvis Egidijus, kuris nuoširdžiai tvarkė ir padėjo žygio draugams.
Rietavo jaunimo centras pasitiko mus beatsinaujinantis. Jaunimas aktyviai darbavosi puošdami erdvę įvairiais personažais, linksmomis nuorodomis ir aišku žaidimais.

Kas norėjo, galėjo likti jaunimo centre, o kiti dalyviai išbandė patyriminę trasą. Nuovargio ir gerų įspūdžių ji paliko tikrai. Diena dar nesibaigė, tad jaunimas traukė link savo nakvynės vietos – Daugėdų tvenkinio su ten įrengta poilsiaviete. Tos dienos orai buvo permainingi, tad Daugėdus dalyviai pasiekė lyjant lietui, o nuostabu buvo tai, kad regioninio parko direkcijos darbuotojas A. Bajorūnas jau buvo užkūręs laužą ant kurio galėjome virti išsvajotą vakarienę. Jau pasistačius palapines ir esant prietemai, mus užklupo smarki audra. Kai kurios palapinės peršlapo, tad dalyviai galėjo likti ir be nakvynės. Šioje ekstremalioje situacijoje mums pagelbėjo Daugėdų seniūnė Asta Globienė, kuri priėmė žygio dalyvius į bendruomenės namus. Čia mes jautėmės saugūs, po stogu ir galintys ramiai išsimiegoti.

Ketvirtoji diena saulėta ir šilta. Nuo Varnių ne tiek ir toli, tačiau mes negrįžtame, o judame aplankyti Plungės jaunimo centro, kuriame dar nesilankėme. Mus pasitiko jaunimo centro vadovė Agnė Tamoševičiūtė, kuri mielai priėmė dalyvius. Pažaidę, pakalbėję, užmezgę naujus kontaktus, dalyviai aplankė Plungės dvarą, o toliau laukė Plateliai ir Šaltojo karo muziejus. Patekti į Šaltojo karo muziejų, esantį Plokštinės kaime, nebuvo taip lengva, mat dviračio žygio dalyviai jau buvo pavargę, o kelias vedė žvyrkeliu. Pasiekę muziejaus teritoriją, nustebino aplinka. O pats muziejus buvo puikiai įrengtas su nuostabiom ekspozicijom. Apėję visą muziejų ir apžiūrėję daug karinių eksponatų bei aplankę raketos šachtą, dalyviai  pajudėjo link Alsėdžių pas žygio vadovams pažįstamą Robertą. Čia buvo numatyta nakvynė. Robertas pasitiko dalyvius su iškūrenta pirtimi,  diskusijomis ir atrakcijomis. Nakvynė ant šieno buvo įsimintina.

Paskutinė penktoji diena suko link mielų Varnių, bet iki jų dar geras kelio galas, o dalyvių nuovargis pastebimas. Kelias iki Telšių tampa įsimintinas, mat jis labai kalvotas. Žygio vadovai Gediminas ir Karolina jau žino šiuo kelius, tad nusiteikę įveikti, o Varnių jaunimui tai tampa iššūkiu. Pasiekę Telšius, dviračių žygio dalyviai aplanko Telšių jaunimo centrą. Šilta arbata ir malonus poilsis bei trumpas pasidalinimas žygio įspūdžiais su centro vadove Saulena ir jaunimėlis vėl ant dviračių. Mat reikia įveikti paskutinius 30 km.

Jau į pavakarę pasiekę Varnių miestelio ženklą, dviračių žygio dalyviai nusifotografuoja bendrai nuotraukai. Nors ne visiems dalyviams žygis buvo sėkmingas, tačiau tai po kurio laiko tapo maloniu iššūkiu ir vėl grįžtus, noras patirti vėją plaukuose, bendrumą ir nuotykius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now